Jaką lampę do utwardzania stylizacji paznokci wybrać?

Jaką lampę do utwardzania stylizacji paznokci wybrać?

Manicure hybrydowy i jego wykonanie wymaga odpowiedniego sprzętu, jednak to inwestycja na bardzo długi czas, która pozwala nam cieszyć się możliwości samdzielnego wykonywania takiego manicureu’u przez bardzo długi czas.

Wybierając zestaw startowy do manicure’u hybrydowego, warto zwrócić uwagę na jego poszczególne elementy. Ważne jest by były one wysokiej jakości, bo tylko wtedy będziemy mogły się cieszyć perfekcyjnymi hybrydami. Jednym z takich elementów są lampy.

LAMPY UV I LAMPY LED

Lampy do utwardzania stylizacji dzielą się na lamy LED (na przykład lampa LED 48W) i lampy UV:

  • lampy LED są odpowiednie do utwardzania hybryd i działają o wiele szybciej niż lampy UV,
  • lampy UV nadają się do utwardzania zarówno paznokci hybrydowych, jak i żelowych, jednak czas ich pracy dla uzyskania odpowiedniego efektu musi być o wiele dłuższy niż w przypadku lampy LED.

Lampa UV emituje światło, które jest dla nas niewidzialne, natomiast lampa LED to światło, które widać ludzkim okiem – dzięki zamontowanym LED-owym diodom. Na korzyść lamp LED przemawia to, że są dużo bardziej wytrzymałe niż lampy UV. Nie trzeba w nich wymieniać żarówek, a okres ich bezawaryjnego działania wynosi nawet 10 lat. Poza tym, według najnowszych badań, lampy LED są po prostu bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Dlatego też kompletując czy kupując gotowy zestaw startowy do manicure’u hybrydowego, warto postawić na lampę LED.

LAMPA LED 48W CZY INNA?

Wybierając lampę do utwardzania stylizacji paznokci, bardzo istne jest, abyśmy zwróciły uwagę na jej moc (niezależnie od tego, czy jest to lampa LED czy UV). Prawda jest taka, że w obu przypadkach –  jeśli chcemy, by stylizacja była porządnie i skutecznie utwardzona – potrzebujemy lampy o mocy co najmniej 36W. Jednak najbardziej optymalnym wyborem jest lampa LED 48W. Taka moc pozwoli odpowiednio utwardzić użyte podczas manicure’u hybrydowego lakiery. Zyskamy więc pewność, że nie będą się one marszczyć czy odpryskiwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *