Manicure hybrydowy – co robić, by cieszyć się nim jak najdłużej?

Manicure hybrydowy – co robić, by cieszyć się nim jak najdłużej?

Manicure hybrydowy, czyli popularne hybrydy, zyskał swoją popularność między innymi dzięki temu, że jest bardzo trwały i odporny na odpryski czy zarysowania – kwestię malowania paznokci mamy z głowy na okres od dwóch do trzech tygodni.

Dlatego wiele kobiet decyduje się na zestaw do hybryd i samodzielnie nakłada tego typu manicure. Należy jednak pamiętać, że hybrydy nie są niezniszczalne i by cieszyć się nimi dłużej, dobrze jest postawić na pewne zabiegi, które przedłużą atrakcyjny wygląd takiego manicure’u.

PROSTE ZASADY

Zestaw startowy do hybrydy pozwala zacząć przygodę z samodzielnym wykonywaniem manicure’u hybrydowego. Gdy już nałożenie pierwszych hybryd mamy poza sobą, to by dłużej cieszyć się ich wspaniałym wyglądem, dobrze jest przestrzegać paru naprawdę prostych zasad.

  • Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by podczas noszenia hybryd nie skracać paznokci. W tym okresie należy pozwolić im swobodnie rosnąć – na ich skrócenie i opiłowanie przyjdzie czas po zdjęciu hybryd i przed kolejnym zastosowaniem zestawu do hybrydy.
  • By nie ryzykować uszkodzenia lakieru podczas wykonywania domowych czynności, najlepiej wtedy zakładać rękawiczki. W ten sposób uchronimy manicure przed możliwym zgubnym wpływem środków czyszczących.
  • W czasie noszenia hybryd należy zwalczyć w sobie chęć odsuwania skórek – także z tą czynnością należy poczekać aż do zdjęcia hybryd.
  • Nawilżenie – to codzienna czynność, która powinna nam towarzyszyć podczas dbania o paznokcie (nie tylko hybrydowe). W celu dobrego nawilżenia skórek można użyć specjalistycznej oliwki, która jest często w opcji: zestaw startowy do hybryd. Można też użyć zwykłego oleju lnianego, kokosowego czy oliwki z oliwek.

ZESTAW DO HYBRYDY WYSOKIEJ JAKOŚCI

Zestaw startowy do hybryd zawiera między innymi lakiery, bazę i top. To one w dużej mierze odpowiadają za trwałość manicure’u. Dlatego dobrze zadbać o to, by zestaw do hybrydy był wysokiej jakości. Wtedy możemy cieszyć się z trwałego manicure’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *