Matowe paznokcie hybrydowe – cały czas modne

Matowe paznokcie hybrydowe – cały czas modne

Paznokcie hybrydowe – ze zdobieniami lub bez – występują w wydaniu z połyskiem i w macie. Zestaw startowy do hybryd umożliwia wykonanie takiego manicure’u w zależności od naszych potrzeb. Jeśli chodzi o matowe paznokcie hybrydowe to istnieje na ich zrobienie parę sposobów. O tym w dalszej części artykułu.

MAT NA PAZNOKCIACH – DOBRY O KAŻDEJ PORZE ROKU        

Zestaw do manicure’u hybrydowego to coś, czego używamy przez cały krągły rok. Nie ma ścisłych reguł określających, o jakiej porze roku i do jakich ubrań matowe paznokcie najlepiej nosić. Prawda jest taka, że pasują one zarówno do stylizacji zimowych, jak i letnich. Zawsze są gustowne i eleganckie. Nadają się także na wielkie wyjścia – zwłaszcza gdy postawimy na ich błyszczące zdobienia. Takie połączenie to wybór dla nawet najbardziej wymagających kobiet lubiących wyglądać szykownie.

Na wykonanie matowego manicure’u przy użyciu na przykład zestawu startowego do hybryd istnieje parę sposobów.

  • Jako pierwszy należy tutaj wymienić sposób z użyciem matowego topu – czyli ostatniej warstwy, jaką nakładamy podczas robienia manicure’u hybrydowego. Ta metoda nadaje paznokciom matowego i satynowego wyglądu. Ważne jest jednak, aby na błyszczący lakier matowy top nałożyć bardzo dokładnie – tak by nie było psujących cały efekt matowych prześwitów.
  • Drugim sposobem jest użycie bloczka polerskiego, który dobrze jest mieć w zestawie do manicure’u hybrydowego. Ta metoda wymaga więcej precyzji niż poprzednia oraz delikatności. Warto też zadbać o to, by bloczek polerski nie był za ostry – dobrze jest  zastosować taki, który uległ już zużyciu. Takim bloczkiem należy polerować paznokcie w różnych kierunkach. W ten sposób efekt zmatowienia będzie równomierny i nie będą się pojawiać błyszczące prześwity. W ten sposób unikniemy też smug.

OMBRE, ZDOBIENIA i JEDEN KOLOR

Jak już wcześniej wspomniano, matowe paznokcie znakomicie prezentują się, gdy są na nich zdobienia – na przykład w postaci połyskliwych wzorków czy też cyrkonii. Jednak używając zestawu do manicure’u hybrydowego, dobrze jest również postawić na klasyczne jednokolorowe matowe paznokcie, a także na bardzo modne ombre (paznokcie cieniowane).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *