Krótkie paznokcie – sposób na ładny wygląd

Krótkie paznokcie – sposób na ładny wygląd

Długie paznokcie to opcja, która nie musi odpowiadać każdej kobiecie. Przeważnie chodzi tu o wygodę dyktowaną charakterem pracy, codziennymi zajęciami czy na przykład posiadaniem małego dziecka.

Bywa też tak, że niektórym kobietom po prostu trudno jest dłuższe paznokcie zapuścić. Wynika to na przykład z kruchości płytki paznokcia. Jednak krótkie paznokcie nie przekreślają szans na udane ich stylizacje. Różne kolory hybrydy sprawią, że panie o krótkich paznokciach także będą mogły cieszyć się z atrakcyjnego manicure’u – dzięki zestawowi do hybryd – wykonanemu samodzielnie.

WAŻNY KSZTAŁT

W przypadku krótkich paznokci niezwykle ważny jest kształt, który pozwoli optycznie wydłużyć paznokieć. Taką funkcję niewątpliwie spełnia owalny albo okrągły kształt płytki. Lepiej zrezygnować z paznokci kwadratowych, które skrócą optycznie płytkę i niekorzystnie wpłyną pod tym względem na długość palców i smukłość dłoni. Ważne, aby o krótkie paznokcie dbać, usuwając skórki i systematycznie nadając paznokciowym płytkom kształt, odpowiednio je opiłowując. Warto też stosować różne odżywki – także te domowej roboty na przykład z soku z cytryny i oliwki. Jest to istotne zwłaszcza gdy stosujemy różne kolory hybrydy  do stylizacji paznokci.

ZESTAW HYBRYDA – UDANA STYLIZACJA KRÓTKICH PAZNOKCI

Zestaw do hybryd pozwoli w domowym zaciszu wykonać stylizację krótkich paznokci. Wbrew obiegowej opinii ten typ manicure’u to nie tylko wybór dla pań o długich paznokciach. Różne kolory hybrydy zapewniają piękny wygląd także i krótkich paznokci. Dobrze jest pamiętać o tym, żeby podczas takiego manicure’u nie stosować zbyt wielu zdobień, gdyż zmniejszą one optycznie paznokieć. Bardzo odpowiedni dla krótkich paznokci jest wzór w postaci pionowych pasków. Atrakcyjnie wyglądają też na krótkich paznokciach stylizacje typu ombre – cieniowane. Zestaw hybryda pozwoli też – dzięki temu, że do takiego manicure’u potrzebne jest nałożenie bazy – wzmocnić płytkę paznokcia i ją wyrównać. Bazy wysokiej jakości i od dobrych producentów są często wzbogacane minerałami i niezbędnymi dla zdrowia paznokci witaminami. Nie pozostaje więc nic innego niż cieszyć się krótkimi paznokciami – to wybór praktyczny i estetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *